מכתב פניה לרשויות בנושא הדברה

נכתב ע״י ATD   |   31 מאי, 2020   |   הדברה
מכתב פניה לרשויות בנושא הדברה

רוצים לפנות לרשות שלכם בנוגע להדברה ולספר להם על האפשרויות האחרות? הורידו את המדריך ושילחו אותו לעירייה שלכם.

נוסח המכתב

לכבוד עיריית [כיתבו כאן את שם העיר]

שלום רב,

הנדון: הפסקת הריסוס בגינון העירוני

אני פונה מתוך דאגה מפני הסכנות הבריאותיות העולות כתוצאה מחשיפה לחומרי הדברה וקוטלי עשבים במרחב העירוני. למיטב ידיעתי, נעשה בעירנו שימוש בחומרי הדברה לצרכי גינון, בפארקים ובגינות העירוניים, במדרכות, ולעיתים גם בקרבת מוסדות חינוך. 

בשנים האחרונות הצטברו יותר ויותר עדויות להשפעותיהם השליליות של קוטלי העשבים, במיוחד על בריאותם של ילדים. השימוש בחומרים מסוכנים אלו נעשה ללא פיקוח מספק, מבלי להזהיר את הציבור מבעוד מועד או לגדר את האזור שזה עתה רוסס.

כיום, ישנן יותר ויותר רשויות בארץ ובעולם שבחרו להפחית את השימוש בחומרי הדברה במרחב העירוני עד כדי להפסיקו כלל, ולעבור לגינון בר-קיימא, באופן שמגן על בריאות התושבים ותורם לסביבה ולמאבק בשינוי האקלים. גינון בר-קיימא גם הוכח כמצמצם בעלויות התחזוקה וחוסך במי ההשקיה בגינות ופארקים ברשות המקומית. למידע נוסף וקבלת כלים ניתן לפנות לארגון אדם טבע ודין, אשר מקדם עם הרשויות המקומיות מהלך מדורג ואחראי של מעבר לגינון בר-קיימא

בין הרשויות שכבר הפסיקו לרסס כליל ניתן למנות את כפר סבא, כרמיאל, יהוד נווה מונוסון ועוד. בעת הזו ראוי שנצטרף לרשויות אלו, ונוביל מהלך שכזה גם אצלנו, מתוך הגנה על הציבור ועל הסביבה.

אנא פנו לארגון אדם טבע ודין בכתובת members@adamteva.org.il והצטרפו לרשויות המקומיות החורטות את עיקרון בריאות תושביהן על דגלן.

בברכה,

[כיתבו כאן את שמכם המלא]

“עלויות של ניקוי נהר מזיהום, של החדרת חומרי הדברה למי התהום, או פיזור גזים רעילים באוויר לא נלקחו בחשבון כהוצאות של העבודה החקלאית, מה שגרם להן מלכתחילה.” – גלוריה סטיינם