כתבו לגילה גמליאל: החוק קובע שיש להחיל פיקדון על בקבוקי המשקה הגדולים

כתבו לגילה גמליאל: החוק קובע שיש להחיל פיקדון על בקבוקי המשקה הגדולים

גולשים במכשיר נייד? שילחו אימייל לגילה גמליאל בקליק אחד.
גולשים בלפטופ או מחשב נייח? העתיקו והדביקו את הטקסט לאימייל שלכם.

ב-18.10.2020 גילה גמליאל צריכה להודיע לבג״צ אם היא מחילה את חוק הפיקדון על הבקבוקים הגדולים. השרה ביקשה שהציבור יפנה אליה ויביע את דעתו. בואו נציף אותה במיילים כך שלא ישאר מקום לספק. חובה להחיל את חוק הפיקדון על בקבוקים גדולים עכשיו.


כותרת: גילה גמליאל – אין לך ברירה אלא להחיל את חוק הפיקדון על בקבוקי המשקה הגדולים

נמענים: sar@sviva.gov.il, members@adamteva.org.il

השרה להגנת הסביבה – חוק הפיקדון הוא חוק הניקיון.

הבטחת להגן על הסביבה וההיסטוריה מזמנת לך אפשרות להיצרב בתודעה הציבורית כמצילת הסביבה, או כמי שנכנעה ללחצי ההון והמזהמים. ה-18 באוקטובר, הוא המועד בו תדרשי להודיע לבית המשפט העליון מהי עמדתך בנוגע לחוק הסביבתי החשוב אותו מפר המשרד להגנת הסביבה כבר 4 שנים.

אנו דורשים ממך לקיים את הבטחותייך להגן על הסביבה ולהודיע על החלת הפיקדון על בקבוקי המשקה הגדולים, כדי שעשרות מיליוני בקבוקי פלסטיק בשנה לא יימצאו את דרכם לחופים, לפארקים ולשמורות הטבע שלנו.

בכל העולם המערבי למעט ישראל כבר הבינו – לא מדובר רק בחובה חוקית, כי אם באופציה הסביבתית, החברתית והכלכלית הטובה ביותר לציבור ולמשק כולו. חיסכון של כ-100 מיליון ש״ח לציבור בשנה כתוצאה מהחזרי הפיקדון, הפחתת עלויות ניקוי של המרחב הציבורי לרשויות המקומיות ולתושביהן, הפחתת עלויות לרשתות השיווק וצמצום נזקי הפלסטיק הפוגע באדם ובסביבה.

השרה גמליאל, כל יוקרתך הסביבתית מונחת על הכף. הבטחת, הצהרת וכעת יש גם לקיים!


עד עתה נשלחו 1019 אימיילים
היעד שלנו הוא 1500 אימיילים