עתרנו לבג”ץ: על משרד התיירות להפסיק לשמור 72 מ’ ש”ח מענק ליזם של המלון בעמק ססגון

נכתב ע״י ATD   |   27 פברואר, 2017   |   הישגים
עתרנו לבג”ץ: על משרד התיירות להפסיק לשמור 72 מ’ ש”ח מענק ליזם של המלון בעמק ססגון

עתרנו לבג”ץ נגד משרד התיירות, בדרישה להפסיק את הקפאת 72 מיליון השקלים שהוקצו ליזם שמעוניין לבנות בית מלון בעמק ססגון. זאת, לאחר שפג תוקפו של המענק ולאחר שנפסק כי תכנית הפרויקט אושרה “תוך פגיעה חמורה בשלטון החוק”.

עמק ססגון הוא החלק היחיד בבקעת תמנע שעדיין שמור ופתוח לציבור הרחב בלי תשלום. עם זאת, משרד התיירות מעוניין להקים שם מלון, ונראה שהוא לא מוכן לוותר על הרעיון. בשנת 2008, בעקבות עתירה שלנו, קבע בית המשפט כי התכנית אושרה “תוך פגיעה חמורה בשלטון החוק”, והיא הוחזרה לדיון מחדש במוסדות התכנון.

בינתיים עברו שבע שנים מאז שהוקצה המענק עבור היזמים ותוקפו כבר פג. למרות זאת, משרד התיירות החליט “להקפיא” את המענק עד לסיום הליכי התכנון, זאת בניגוד מוחלט לחוק. אמנם החוק מאפשר למשרד התיירות להתחשב ביזם, אבל זאת רק במקרה של “התקפה על אוכלוסיה אזרחית”. עם זאת, נראה שמה שנמצא תחת מתקפה זה דווקא העמק היפהפה הזה והכסף של כולנו.

בדיון בגלל הדברים האלה עתרנו לבג”ץ כי אנחנו לא מסכימים שיספסרו בנכסי הטבע שלנו באופן לא חוקי. אנחנו דורשים להפסיק את הקפאת הכספים הלא חוקית שנועדה לקדם תכנית שכבר נידונה בבית המשפט ונפסלה.

“ההישגים המשפטיים שלנו לאורך השנים מוכיחים יותר מהכל: אנחנו פה כדי להישאר.” – עמית ברכה